THFs julemøte 2013

[Det første juletreet på torvet (1921)  fra Trondheim byarkivs flickr-strøm]Styret i Trondhjems Historiske Forening har gleden av å invitere foreningens  medlemmer til julemøte på Bakke gård (Innherredsveien 3) lørdag 7. desember  klokka 13.00. Møtet innledes med et foredrag av foreningens nestleder Tor  Anders B. Martinsen med den nordiske sjuårskrig i Trøndelag som tema. Etterpå  er det tid for sosialt samvær over en kopp kaffe/te og julekaker. I en  hektisk julemåned anbefaler vi på det varmeste at dere tar dere tid en hyggelig  stund med likesinnede i trivelige, historiske lokaler.

Lørdag 7. desember. Bakke gård (Innherredsveien 3) 13.00-16.00.

Arrangører: Trondhjems historiske forening.

På etterjulsvinteren er det 450 år siden den svenske invasjonen av Trøndelag i forbindelse med Den nordiske sjuårskrig. Foredraget tar for seg en lite kjent historie, og er vel verdt å få med seg

Velkommen!

Vennlig hilsen
Styret i Trondhjems Historiske Forening

One response to “THFs julemøte 2013

  1. Tilbaketråkk: Trondhjems Historiske Forening